5W 40 чи 5W 30 - чим підгодувати автомобіль?
У недосвідчених автомобілістів, які все ще запитують у пошукових системах «моторне масло 5в40 або 5в30, у чому різниця 5w40 vs 5w30)», часто виникає маса питань: яке мастило добре підійде для використання влітку, чи відрізняються вони в'язкістю і що це взагалі таке, і нарешті Що краще лити у вузол - рідкий або густий субстрат?
Спробуємо відповісти на ці питання по порядку, а також порівняти важливі технічні характеристики.
Як вибирати або знаходити відмінність по SAE, яке заливати моторне масло — 5W30 або 5W40?
SAE - це об'єднання американських автоінженерів, відповідно до їх стандартів маркується мастило. В даному випадку – це 2 цифри та літера.
Ніякого шифру, все для нашої з вами зручності:
- перша цифра, 5, позначає в'язкість при роботі в умовах низької температури, друга - рівень плинності при високотемпературному режимі, тобто зимові/літні кліматичні показники;
- літера w означає сезонність - "winter", тобто продукт може використовуватися взимку, але оскільки після літери W стоїть ще і "літній" коефіцієнт, це означає, що він всесезонний.
Що стосується низькотемпературної поведінки, ми бачимо, що показник практично не відрізняється - "5W", склад у обох синтетичний, а ось літні коефіцієнти, 30 і 40 одиниць, мають відмінності. Кінематична в'язкість першого при +100 градусах дорівнюватиме 9,3-12,6 кв.мм/сек., при швидкості зсуву 106 с-1 - 2,9, а у другого - 12,6-16,3 кв.мм/ сік та 3,5 відповідно. Тобто, якщо порівнювати масла 5w40 vs 5w30, ми бачимо, яке краще — 5 30 менш в'язке та густе або, відповідно до класифікації SAE, більш плинне, ніж 5 40, а значить, воно більше підійде на літо.
Але на цьому питання вибору далеко не вичерпано. Насправді, якщо заливати масло густіше, ніж потрібно для конкретного моторного вузла, утворюватиметься занадто товста плівка, або надмірно тонка, якщо вибрати рідше. То як грамотно підібрати мастильний матеріал відповідно до сезону?
Все набагато простіше. Основний критерій, за яким слід вибирати мастило, – рекомендації виробника автомобіля. І тут уже немає різниці, які показники масла по SAE у 5w 40 і 5w 30, або що радять інші автомобілісти – переможе та з 5w, яка передбачена регламентом машини. Якщо такого керівництва на руках немає, напевно, можна глянути на нього онлайн через інтернет. Але зазвичай влітку краще 5W40, а взимку 5W30, але різниця між ними не суттєва і якщо виробник авто рекомендує 5в30 або 5в40, то використовують його водії цілий рік.
Присадки в олії
Якщо ви все-таки вирішили покладатися на свій смак, зверніть увагу на такий важливий параметр, як присадки. Це спеціальні добавки, які покращують характеристики вихідного продукту багато разів, як заявляють виробники.
Присадки можуть бути багатокомплексними, а можуть бути універсальними. В основному це засоби, що збільшують температурний діапазон застосування - розріджують або, навпаки, згущують, а також віддушки, антиокислювачі, ефективні проти іржі, зношування, диспергуючі. У багатьох випадках вони дійсно корисні, продовжують інтервали між техсервісними обслуговуваннями, але тільки за умови придбання у виробника, що заслуговує на довіру. Інакше високий ризик купити банальну «пустушку» за невиправдано високу вартість.
Де придбати якісну моторну олію та присадки?
Серед найпопулярніших у досвідчених автовласників торгових марок синтетичних/напівсинтетичних масел із дійсно «робочими» присадками — MEGAFORCE та SmartOil, які виготовляють українська компанія Мегафорс із високоякісної сировини PETRONAS, REPSOIL або ADNOC з ефективними добавками Hitech afton, IMPROVER, SmartO.
Придбати продукцію компанії за вигідними цінами з гарантією якості ви можете, не виходячи з дому на сайті megaforce.ua з оперативною доставкою по території України. Якщо ви утруднюєтеся з вибором мастильних матеріалів або присадок, порадьтеся з консультантами нашої компанії – ми досконало знаємо продукцію, яку виробляємо, і можемо сказати, що потрібно тому чи іншому авто. Ми легко підберемо оптимальний склад для конкретної марки та моделі.
Мегафорс - вибирайте те, що точно сподобається вашому автомобілю!