пн-пт 10:00-16:00, сб 10.00-15.00, нд - вихідний

27.07.2021
17071

Що таке 10W40?

Як правильно вибрати моторну оливу для свого автомобіля?

Під час роботи двигуна автомобіля деталі нагріваються до високих температур і розширюються, зменшуючи зазори між собою. Для зниження тертя, яке є причиною зношування елементів, та відведення надлишків тепла використовується моторне масло. Крім цього, воно захищає деталі силового агрегату від корозії, бруду та інших домішок, здійснюючи їх очищення. До складу сучасних автомасел входить цілий пакет присадок, призначених для виконання різних функцій. Вони можуть стабілізувати в'язкість за певних температур, регулювати товщину масляної плівки.

При виборі моторної оливи слід враховувати, що для кожного типу двигуна передбачено свій засіб. Пов'язано це з тим, що товщина масляних каналів може відрізнятися залежно від марки, моделі автомобіля, об'єму та типу двигуна. Так, у силових агрегатах, які встановлювалися ще на радянські автомобілі, масляні канали досить широкі, щоб пропустити мастило навіть із великою в'язкістю. Маслопроводи сучасних двигунів можуть пропускати лише оливи з низькою в'язкістю. Винятком можуть бути турбовані мотори, для яких рекомендовані автомастила великої в'язкості.

Розшифровка маркування на моторному маслі 10W40 (напівсинтетика): що означає таке позначення?

Сучасні виробники виділяють три основні типи моторних масел. Між собою вони відрізняються основою, яка застосовується для їх виготовлення:

  • мінеральні - виготовляються на основі вуглеводнів, у зв'язку з чим швидко окислюються і чутливі до температурних коливань, через що потребують частої заміни. Сьогодні такий тип застосовується в основному на застарілих силових агрегатах, які вже давно знято з виробництва;
  • синтетичні – виробляються шляхом хімічного синтезу. Маючи найпрогресивніші показники, не тільки забезпечують максимальний захист двигуна, але й продовжують його термін експлуатації. Мають хорошу стійкість до низьких та високих температур. Єдиним недоліком є ​​найвища вартість;
  • напівсинтетичні – для виготовлення використовуються натуральна основа з додаванням штучно створених сполук. Пакет присадок, що входить до складу, сприяє стабілізації в'язкості при певних температурах, очищає внутрішні деталі двигуна. «Напівсинтетику» рекомендують використовувати у разі підвищеної витрати. Серед переваг варто відзначити і доступну вартість напівсинтетичних автомасел.

Крім основи, на якій виготовлено моторне масло, при його виборі слід звертати увагу на в'язкість. Властивості автомасел загусати за низьких температур і розріджуватися при нагріванні називається в'язкістю. Американською асоціацією автомобільних інженерів SAE була розроблена класифікація масел за рівнем в'язкості з поділом на зимові та літні. Щоб зрозуміти, яке моторне масло краще і що означає маркування 10W40 , як його в'язкість і температурний режим, а також інші позначення, слід розшифрувати дане значення. Розшифровка маркування на каністрі з-під оливи 10W 40 ( 10В40 ) означає наступне: цифра 10 відповідає низькотемпературній в'язкості, латинська буква W означає winter (зима), число 40 відповідає високотемпературній в'язкості при прогрітому двигуні.

Якісна продукція вітчизняної компанії Мегафорс

Українська компанія Мегафорс виготовляє якісні моторні оливи під власною торговою маркою SmartOil. Крім виробництва автомасел, компанія спеціалізується на випуску присадок, пластичних мастил та технологічних рідин. Свою продукцію Мегафорс реалізує через дилерську мережу як в Україні, так і в інших країнах: Франції, Португалії, Італії, Білорусі

Останні відгуки
Задати питання
Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
Іван 19.03.2023
Доброго дня,форд с макс 2004р куплений недавно жере масло, протікання не бачу,спробую замінити масло на 5w40 може і присадку порадити?
Відповідь Мегафорс:

Є підозра, що заміна масла не допоможе. Скоріш за все, надмірна витрата масла виникла по причині зношення ЦПГ. Треба її лікувати. Для цього у нас є ремонтно-відновлююча присадка до масла МЕГАФОРС-двигун. 1 флакон коштує 570 грн, використовується на (до) 5л масла. Вам потрібно 2 -х кратна обробка. Інструкція на сайті. Після вилікування двигуна, рекомендуємо перейти на наше масло SmartOil, яке містить протекторний захист від зношення поверхонь тертя.

Олег 17.03.2023
Можно или нет смешать масло 10w40 и 10w60?
Відповідь Мегафорс:

Смешивать масла можно, если они одного производителя. Как правило, эти масла имеют одну масляную базу и близкие по содержанию пакеты присадок. Если речь идет о смешивании масел разных производителей, да ещё с такой разницей по вязкости, однозначного ответа дать не можем. Попробуйте это выяснить на форумах, посвященных этому вопросу. Не исключено, что у кого-то есть личный опыт.

Виталий 17.03.2023
Здравствуйте, масло для Kia K5 LPI.
Спасибо.
Відповідь Мегафорс:

Если касается нашего масла SmfrtOil, которое содержит протекторную присадку, увеличивающую противоизносные свойства масла в десятки раз, то можете применять его. Желательно использовать масло той вязкости, которая рекомендуется для вашего автомобиля.  Отклонение от мануала, естественно, возможны. Вы это решите сами исходя состояния авто, т.с., из своих соображений.

Мурад 16.03.2023
Доброго дня! Підкажіть будь ласка, Опель фронтера А, 1997р, 2.2 бензин, на прогрітому двигуні падає тиск масла. Хочу скористатися вашою посадкою і перейти на вашу оливу, підкажіть що заказати?
Відповідь Мегафорс:

Доброго дня. Така ситуація виникає від зношення ЦПГ. Спочатку треба використати відновлюючу присадку МЕГАФОРС-двигун у 2 етапи. Інструкція на сайті. Після циклу обробки двигуна цією присадкою можна переходити до використання нашого масла, яке вміщає уже  протекторну присадку.

Андрей 15.03.2023
Скажите пожалуйста я уже делал двойную обработку двигателя мегафорсом проехал тысячь 30, хочу обработать ещё, есть ли смысл? Всего двигатель прошёл 138 т
Відповідь Мегафорс:

Добрый день. Смысл есть. Будет даже очень хорошо. У Вас движок ещё не загрязнился, после обработки Мегафорсом в двигатель, а слой еще не износился. Состав поправит ту часть слоя, которая нарушилась за 30 т.км. Т.е., до металла ещё далеко, будет всегда истираться только защитный слой. Есть некоторые почитатели МЕГАФОРСа, которые добавляют МЕГАФОРС при каждой замене масла.

Схожі статті
Що таке 5W40?
Що таке 5W40?

Розшифровка моторної оливи 5W40Моторною олією 5W40 можна користуватися цілий рік. Мастильний матеріал чудово почувається навіть при великих перепадах температури. Спробуємо розібратися що означає цей ..

16788
27.07.2021
В'язкість оливи
В'язкість оливи

Олива автомобільна: значення в'язкості, типи та особливостіВ'язкість мастильної рідини - це основна характеристика, за якою можна зрозуміти, підходить продукт для конкретного двигуна, сезону застосува..

4767
27.07.2021
Термін зберігання моторної оливи
Термін зберігання моторної оливи

Скільки може зберігатися автомобільне (машинне) моторне масло і чи є в нього термін придатності?Регулярне технічне обслуговування автомобіля включає заміну моторного масла та фільтра. Періодичність за..

7555
27.07.2021
Чим відрізняється моторна олива 5w40 від 10w40?
Чим відрізняється моторна олива 5w40 від 10w40?

Моторна олива є сумішшю двох компонентів: основної речовини та присадок. Базовий матеріал буває декількох видів: синтетичний, напівсинтетичний та мінеральний. Мета моторного мастильного матеріалу - ст..

42284
27.08.2021
Чи можна змішувати оливу?
Чи можна змішувати оливу?

Працездатність та термін експлуатації авто безпосередньо залежать від правильно вибраних мастильних матеріалівКожен автомобіль має низку важливих деталей, систем, механізмів, які відповідають за ті чи..

22229
27.08.2021
Яка олива краща за синтетик або напівсинтетик?
Яка олива краща за синтетик або напівсинтетик?

Моторне масло для вашого автомобіля: що вибрати – синтетику чи напівсинтетику?Для повноцінної, безперебійної роботи двигуна автомобіля, незалежно від палива, потрібне застосування мастильних матеріалі..

2900
27.08.2021
Яку оливу заливати у двигун з великим пробігом?
Яку оливу заливати у двигун з великим пробігом?

Правила вибору оливи для автомобіляГоловна відмінність двигуна з великим пробігом від нового буде наявність зносу у циліндра (стінок), збільшення величини зазору між деталями, зниження надійності порш..

11952
27.08.2021
Яку оливу вибрати на зиму?
Яку оливу вибрати на зиму?

Яку моторну оливу краще вибирати взимкуКожен водій автомобіля не з чуток знає, яке моторне масло краще заливати в зимовий період, щоб двигун зміг нормально запуститися та працювати. Раніше такі речови..

1410
27.08.2021
Що вибрати, 5w30 чи 5w40?
Що вибрати, 5w30 чи 5w40?

Яке моторне масло вибрати: 5w30 або 5w40 Моторна олива - ​​це рідка, в'язка речовина, необхідна для роботи двигуна внутрішнього згоряння в автомобілі. Воно відіграє дуже важливу роль, адже змащуван..

17376
31.08.2021