пн-пт 10:00-16:00, сб 10.00-14.00, нд - вихідний

27.07.2021
14031

Що таке 10W40?

Як правильно вибрати моторну олію для свого автомобіля?

Під час роботи двигуна автомобіля деталі нагріваються до високих температур і розширюються, зменшуючи зазори між собою. Для зниження тертя, яке є причиною зношування елементів, та відведення надлишків тепла використовується моторне масло. Крім цього, воно захищає деталі силового агрегату від корозії, бруду та інших домішок, здійснюючи їх очищення. До складу сучасних автомасел входить цілий пакет присадок, призначених для виконання різних функцій. Вони можуть стабілізувати в'язкість за певних температур, регулювати товщину масляної плівки.

При виборі моторної олії слід враховувати, що для кожного типу двигуна передбачено свій засіб. Пов'язано це з тим, що товщина масляних каналів може відрізнятися залежно від марки, моделі автомобіля, об'єму та типу двигуна. Так, у силових агрегатах, які встановлювалися ще на радянські автомобілі, масляні канали досить широкі, щоб пропустити мастило навіть із великою в'язкістю. Маслопроводи сучасних двигунів можуть пропускати лише олії з низькою в'язкістю. Винятком можуть бути турбовані мотори, для яких рекомендовані автомастила великої в'язкості.

Розшифровка маркування на моторному маслі 10W40 (напівсинтетика): що означає таке позначення?

Сучасні виробники виділяють три основні типи моторних масел. Між собою вони відрізняються основою, яка застосовується для їх виготовлення:

  • мінеральні - виготовляються на основі вуглеводнів, у зв'язку з чим швидко окислюються і чутливі до температурних коливань, через що потребують частої заміни. Сьогодні такий тип застосовується в основному на застарілих силових агрегатах, які вже давно знято з виробництва;
  • синтетичні – виробляються шляхом хімічного синтезу. Маючи найпрогресивніші показники, не тільки забезпечують максимальний захист двигуна, але й продовжують його термін експлуатації. Мають хорошу стійкість до низьких та високих температур. Єдиним недоліком є ​​найвища вартість;
  • напівсинтетичні – для виготовлення використовуються натуральна основа з додаванням штучно створених сполук. Пакет присадок, що входить до складу, сприяє стабілізації в'язкості при певних температурах, очищає внутрішні деталі двигуна. «Напівсинтетику» рекомендують використовувати у разі підвищеної витрати. Серед переваг варто відзначити і доступну вартість напівсинтетичних автомасел.

Крім основи, на якій виготовлено моторне масло, при його виборі слід звертати увагу на в'язкість. Властивості автомасел загусати за низьких температур і розріджуватися при нагріванні називається в'язкістю. Американською асоціацією автомобільних інженерів SAE була розроблена класифікація масел за рівнем в'язкості з поділом на зимові та літні. Щоб зрозуміти, яке моторне масло краще і що означає маркування 10W40 , як його в'язкість і температурний режим, а також інші позначення, слід розшифрувати дане значення. Розшифровка маркування на каністрі з-під олії 10W 40 ( 10В40 ) означає наступне: цифра 10 відповідає низькотемпературній в'язкості, латинська буква W означає winter (зима), число 40 відповідає високотемпературній в'язкості при прогрітому двигуні.

Якісна продукція вітчизняної компанії Мегафорс

Українська компанія Мегафорс виготовляє якісні моторні олії під власною торговою маркою SmartOil. Крім виробництва автомасел, компанія спеціалізується на випуску присадок, пластичних мастил та технологічних рідин. Свою продукцію Мегафорс реалізує через дилерську мережу як в Україні, так і в інших країнах: Франції, Португалії, Італії, Білорусі

Написати відгук
Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
Схожі статті
Що таке 5W40?
Що таке 5W40?

Розшифровка моторної олії 5W40Моторною олією 5W40 можна користуватися цілий рік. Мастильний матеріал чудово почувається навіть при великих перепадах температури. Спробуємо розібратися що означає цей н..

14140
27.07.2021
В'язкість олії
В'язкість олії

Олія автомобільна: значення в'язкості, типи та особливостіВ'язкість мастильної рідини - це основна характеристика, за якою можна зрозуміти, підходить продукт для конкретного двигуна, сезону застосуван..

3738
27.07.2021
Термін зберігання моторної оливи
Термін зберігання моторної оливи

Скільки може зберігатися автомобільне (машинне) моторне масло і чи є в нього термін придатності?Регулярне технічне обслуговування автомобіля включає заміну моторного масла та фільтра. Періодичність за..

5469
27.07.2021
Чим відрізняється моторна олія 5w40 від 10w40?
Чим відрізняється моторна олія 5w40 від 10w40?

Моторна олія є сумішшю двох компонентів: основної речовини та присадок. Базовий матеріал буває декількох видів: синтетичний, напівсинтетичний та мінеральний. Мета моторного мастильного матеріалу - ств..

26604
27.08.2021
Чи можна змішувати олію?
Чи можна змішувати олію?

Працездатність та термін експлуатації авто безпосередньо залежать від правильно вибраних мастильних матеріалівКожен автомобіль має низку важливих деталей, систем, механізмів, які відповідають за ті чи..

13913
27.08.2021
Яка олія краща за синтетик або напівсинтетик?
Яка олія краща за синтетик або напівсинтетик?

Моторне масло для вашого автомобіля: що вибрати – синтетику чи напівсинтетику?Для повноцінної, безперебійної роботи двигуна автомобіля, незалежно від палива, потрібне застосування мастильних матеріалі..

2186
27.08.2021
Яку олію заливати у двигун з великим пробігом?
Яку олію заливати у двигун з великим пробігом?

Правила вибору оливи для автомобіляГоловна відмінність двигуна з великим пробігом від нового буде наявність зносу у циліндра (стінок), збільшення величини зазору між деталями, зниження надійності порш..

8968
27.08.2021
Яку олію вибрати на зиму?
Яку олію вибрати на зиму?

Яку моторну оливу краще вибирати взимкуКожен водій автомобіля не з чуток знає, яке моторне масло краще заливати в зимовий період, щоб двигун зміг нормально запуститися та працювати. Раніше такі речови..

1084
27.08.2021
Що вибрати, 5w30 чи 5w40?
Що вибрати, 5w30 чи 5w40?

Яке моторне масло вибрати: 5w30 або 5w40Моторна олива - ​​це рідка, в'язка речовина, необхідна для роботи двигуна внутрішнього згоряння в автомобілі. Воно відіграє дуже важливу роль, адже змащування д..

14021
31.08.2021