пн-пт 10:00-16:00, сб 10.00-15.00, нд - вихідний

27.07.2021
9126

Як розшифровується марка моторної оливи?

Як розшифровується марка автомобільного моторного масла, що означає маркування, позначення в'язкості?

Вивчення етикетки на ємності з продуктом допоможе отримати основну інформацію про нього і зробити правильний вибір. Виробник вказує ключові характеристики оливи, специфікацію, призначення та допуски автовиробника. Одна з найважливіших якостей мастильного матеріалу – це в'язкість, маркування SAE. Це значення демонструє, який рівень тертя та ступінь захисту від зносостійкості забезпечує продукт ПММ. Ця властивість має вплив на роботу силового агрегату, тобто швидкість запуску, витрата палива, динаміку та потужність.

Від здатності автомастила зберігати свою густоту за будь-яких умов залежить ефективність захисту компонентів двигуна, тривалість експлуатації. В'язкість може бути різною залежно від кліматичних умов регіону, де використовується автомобіль. Наприклад, для холодної зими з низькою температурою потрібен продукт, який не замерзає за -25°С…-35°С. Це рідкіше масло, завдяки своїм властивостям воно дозволяє швидко завести машину, навіть якщо вона провела ніч на морозі. Таке автомасло матиме маркування 0W, 5W, 10W, літера W означає "зимове" (від англ. winter). Позначення SAE20, 30, 40, 50, 60 свідчить, що призначений для літнього використання. Є всесезонні рідини з більшим робочим діапазоном, наприклад, 10W-40.

Автомобільна моторна олива: класифікація, маркування, позначення, розшифровка марки

Крім в'язкості є ще деякі позначення, з якими варто ознайомитися. Наприклад, поділ специфікації API і ACEA. Ці значення при правильному виборі впливають на рівень появи нагару, продуктивність двигуна, термін експлуатації. Найчастіше використовуються такі марки моторних автомасел:

  • API SN - призначені для японських та американських ДВС на бензині;
  • ACEA A – бензинові мотори;
  • ACEA B – легкі дизелі;
  • ACEA C - бензин/дизель з каталітичною системою доочищення;
  • ACEA E – для вантажних дизельних агрегатів.

ACEA орієнтовані на європейські автомобілі, як видно з буквених значень, моторні оливи відрізняються призначенням типу палива. Тому важливо зрозуміти, що означає цифрове та буквене значення маркування SAE, а також яке позначення автомобільних масел для бензинових двигунів або дизельних моторів.

На етикетці часто вказують норму допуску, переважно це стосується масел європейського виробництва. Такі показники говорять про те, що виріб пройшов сертифікацію та має рекомендацію до застосування для конкретних марок авто.

Іноді на ярликах зустрічаються додаткові написи з характеристиками типу "Масло Люкс", "Склад з розумними молекулами" і т.д. Жодної корисної інформації ці маркування не несуть. Це просто рекламний хід виробника для залучення споживачів. Крім вищеописаних класів та марок, варто звернути увагу на термін придатності продукту, оскільки технічні оливи та інші рідини втрачають свої якості з часом.

Де купити якісне моторне масло?

Український виробник та продавець автомобільної продукції МЕГАФОРС працює на ринку з 2002 року. За цей час співробітники компанії на основі вивчення формул зарубіжних першокласних продуктів створили свій вітчизняний аналог, який не поступається якістю та характеристиками. Наші продукти успішно застосовують не лише власники приватного легкового чи легковантажного транспорту, а й сільськогосподарські автопарки, промислові підприємства. Ми відкриті до співпраці з приватними особами та великим бізнесом, пропонуємо роздрібні та оптові поставки.

Останні відгуки
Задати питання
Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
Іван 19.03.2023
Доброго дня,форд с макс 2004р куплений недавно жере масло, протікання не бачу,спробую замінити масло на 5w40 може і присадку порадити?
Відповідь Мегафорс:

Є підозра, що заміна масла не допоможе. Скоріш за все, надмірна витрата масла виникла по причині зношення ЦПГ. Треба її лікувати. Для цього у нас є ремонтно-відновлююча присадка до масла МЕГАФОРС-двигун. 1 флакон коштує 570 грн, використовується на (до) 5л масла. Вам потрібно 2 -х кратна обробка. Інструкція на сайті. Після вилікування двигуна, рекомендуємо перейти на наше масло SmartOil, яке містить протекторний захист від зношення поверхонь тертя.

Олег 17.03.2023
Можно или нет смешать масло 10w40 и 10w60?
Відповідь Мегафорс:

Смешивать масла можно, если они одного производителя. Как правило, эти масла имеют одну масляную базу и близкие по содержанию пакеты присадок. Если речь идет о смешивании масел разных производителей, да ещё с такой разницей по вязкости, однозначного ответа дать не можем. Попробуйте это выяснить на форумах, посвященных этому вопросу. Не исключено, что у кого-то есть личный опыт.

Виталий 17.03.2023
Здравствуйте, масло для Kia K5 LPI.
Спасибо.
Відповідь Мегафорс:

Если касается нашего масла SmfrtOil, которое содержит протекторную присадку, увеличивающую противоизносные свойства масла в десятки раз, то можете применять его. Желательно использовать масло той вязкости, которая рекомендуется для вашего автомобиля.  Отклонение от мануала, естественно, возможны. Вы это решите сами исходя состояния авто, т.с., из своих соображений.

Мурад 16.03.2023
Доброго дня! Підкажіть будь ласка, Опель фронтера А, 1997р, 2.2 бензин, на прогрітому двигуні падає тиск масла. Хочу скористатися вашою посадкою і перейти на вашу оливу, підкажіть що заказати?
Відповідь Мегафорс:

Доброго дня. Така ситуація виникає від зношення ЦПГ. Спочатку треба використати відновлюючу присадку МЕГАФОРС-двигун у 2 етапи. Інструкція на сайті. Після циклу обробки двигуна цією присадкою можна переходити до використання нашого масла, яке вміщає уже  протекторну присадку.

Андрей 15.03.2023
Скажите пожалуйста я уже делал двойную обработку двигателя мегафорсом проехал тысячь 30, хочу обработать ещё, есть ли смысл? Всего двигатель прошёл 138 т
Відповідь Мегафорс:

Добрый день. Смысл есть. Будет даже очень хорошо. У Вас движок ещё не загрязнился, после обработки Мегафорсом в двигатель, а слой еще не износился. Состав поправит ту часть слоя, которая нарушилась за 30 т.км. Т.е., до металла ещё далеко, будет всегда истираться только защитный слой. Есть некоторые почитатели МЕГАФОРСа, которые добавляют МЕГАФОРС при каждой замене масла.

Схожі статті
Як часто міняти масло в машині? - все про оливу та присадки в двигун, інтернет-магазин Мегафорс
Як часто міняти масло в машині? - все про оливу та присадки в двигун, інтернет-магазин Мегафорс

Коли треба міняти моторне синтетичне масло у двигуні машини?При техобслуговуванні автомобіля обов'язково змінюють автомасло, враховуючи загальний кілометраж. При цій операції дотримуються певних інтер..

11071
27.07.2021
В'язкість оливи
В'язкість оливи

Олива автомобільна: значення в'язкості, типи та особливостіВ'язкість мастильної рідини - це основна характеристика, за якою можна зрозуміти, підходить продукт для конкретного двигуна, сезону застосува..

4767
27.07.2021
Термін зберігання моторної оливи
Термін зберігання моторної оливи

Скільки може зберігатися автомобільне (машинне) моторне масло і чи є в нього термін придатності?Регулярне технічне обслуговування автомобіля включає заміну моторного масла та фільтра. Періодичність за..

7555
27.07.2021
Як підібрати моторне масло?
Як підібрати моторне масло?

Як правильно підібрати моторне масло: який тип вибирати для автоОсновним продуктом, який необхідно заливати у суворій відповідності до рекомендацій виробника машини, є автомобільне масло. Воно заповню..

4253
27.08.2021
Чим відрізняється моторна олива 5w40 від 10w40?
Чим відрізняється моторна олива 5w40 від 10w40?

Моторна олива є сумішшю двох компонентів: основної речовини та присадок. Базовий матеріал буває декількох видів: синтетичний, напівсинтетичний та мінеральний. Мета моторного мастильного матеріалу - ст..

42288
27.08.2021
Чи можна змішувати оливу?
Чи можна змішувати оливу?

Працездатність та термін експлуатації авто безпосередньо залежать від правильно вибраних мастильних матеріалівКожен автомобіль має низку важливих деталей, систем, механізмів, які відповідають за ті чи..

22235
27.08.2021
Яка олива краща за синтетик або напівсинтетик?
Яка олива краща за синтетик або напівсинтетик?

Моторне масло для вашого автомобіля: що вибрати – синтетику чи напівсинтетику?Для повноцінної, безперебійної роботи двигуна автомобіля, незалежно від палива, потрібне застосування мастильних матеріалі..

2900
27.08.2021
Яку оливу заливати у двигун з великим пробігом?
Яку оливу заливати у двигун з великим пробігом?

Правила вибору оливи для автомобіляГоловна відмінність двигуна з великим пробігом від нового буде наявність зносу у циліндра (стінок), збільшення величини зазору між деталями, зниження надійності порш..

11953
27.08.2021
Яку оливу вибрати на зиму?
Яку оливу вибрати на зиму?

Яку моторну оливу краще вибирати взимкуКожен водій автомобіля не з чуток знає, яке моторне масло краще заливати в зимовий період, щоб двигун зміг нормально запуститися та працювати. Раніше такі речови..

1410
27.08.2021