пн-пт 10:00-16:00, сб 10.00-14.00, нд - вихідний

27.07.2021
6485

Як розшифровується марка моторної оливи?

Як розшифровується марка автомобільного моторного масла, що означає маркування, позначення в'язкості?

Вивчення етикетки на ємності з продуктом допоможе отримати основну інформацію про нього і зробити правильний вибір. Виробник вказує ключові характеристики олії, специфікацію, призначення та допуски автовиробника. Одна з найважливіших якостей мастильного матеріалу – це в'язкість, маркування SAE. Це значення демонструє, який рівень тертя та ступінь захисту від зносостійкості забезпечує продукт ПММ. Ця властивість має вплив на роботу силового агрегату, тобто швидкість запуску, витрата палива, динаміку та потужність.

Від здатності автомастила зберігати свою густоту за будь-яких умов залежить ефективність захисту компонентів двигуна, тривалість експлуатації. В'язкість може бути різною залежно від кліматичних умов регіону, де використовується автомобіль. Наприклад, для холодної зими з низькою температурою потрібен продукт, який не замерзає за -25°С…-35°С. Це рідкіше масло, завдяки своїм властивостям воно дозволяє швидко завести машину, навіть якщо вона провела ніч на морозі. Таке автомасло матиме маркування 0W, 5W, 10W, літера W означає "зимове" (від англ. winter). Позначення SAE20, 30, 40, 50, 60 свідчить, що призначений для літнього використання. Є всесезонні рідини з більшим робочим діапазоном, наприклад, 10W-40.

Автомобільна моторна олія: класифікація, маркування, позначення, розшифровка марки

Крім в'язкості є ще деякі позначення, з якими варто ознайомитися. Наприклад, поділ специфікації API і ACEA. Ці значення при правильному виборі впливають на рівень появи нагару, продуктивність двигуна, термін експлуатації. Найчастіше використовуються такі марки моторних автомасел:

  • API SN - призначені для японських та американських ДВС на бензині;
  • ACEA A – бензинові мотори;
  • ACEA B – легкі дизелі;
  • ACEA C - бензин/дизель з каталітичною системою доочищення;
  • ACEA E – для вантажних дизельних агрегатів.

ACEA орієнтовані на європейські автомобілі, як видно з буквених значень, моторні олії відрізняються призначенням типу палива. Тому важливо зрозуміти, що означає цифрове та буквене значення маркування SAE, а також яке позначення автомобільних масел для бензинових двигунів або дизельних моторів.

На етикетці часто вказують норму допуску, переважно це стосується масел європейського виробництва. Такі показники говорять про те, що виріб пройшов сертифікацію та має рекомендацію до застосування для конкретних марок авто.

Іноді на ярликах зустрічаються додаткові написи з характеристиками типу "Масло Люкс", "Склад з розумними молекулами" і т.д. Жодної корисної інформації ці маркування не несуть. Це просто рекламний хід виробника для залучення споживачів. Крім вищеописаних класів та марок, варто звернути увагу на термін придатності продукту, оскільки технічні олії та інші рідини втрачають свої якості з часом.

Де купити якісне моторне масло?

Український виробник та продавець автомобільної продукції МЕГАФОРС працює на ринку з 2002 року. За цей час співробітники компанії на основі вивчення формул зарубіжних першокласних продуктів створили свій вітчизняний аналог, який не поступається якістю та характеристиками. Наші продукти успішно застосовують не лише власники приватного легкового чи легковантажного транспорту, а й сільськогосподарські автопарки, промислові підприємства. Ми відкриті до співпраці з приватними особами та великим бізнесом, пропонуємо роздрібні та оптові поставки.

Написати відгук
Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
Схожі статті
Як часто міняти масло в машині? - все про олію та присадки в двигун, інтернет-магазин Мегафорс
Як часто міняти масло в машині? - все про олію та присадки в двигун, інтернет-магазин Мегафорс

Коли треба міняти моторне синтетичне масло у двигуні машини?При техобслуговуванні автомобіля обов'язково змінюють автомасло, враховуючи загальний кілометраж. При цій операції дотримуються певних інтер..

7124
27.07.2021
В'язкість олії
В'язкість олії

Олія автомобільна: значення в'язкості, типи та особливостіВ'язкість мастильної рідини - це основна характеристика, за якою можна зрозуміти, підходить продукт для конкретного двигуна, сезону застосуван..

3738
27.07.2021
Термін зберігання моторної оливи
Термін зберігання моторної оливи

Скільки може зберігатися автомобільне (машинне) моторне масло і чи є в нього термін придатності?Регулярне технічне обслуговування автомобіля включає заміну моторного масла та фільтра. Періодичність за..

5470
27.07.2021
Як підібрати моторне масло?
Як підібрати моторне масло?

Як правильно підібрати моторне масло: який тип вибирати для автоОсновним продуктом, який необхідно заливати у суворій відповідності до рекомендацій виробника машини, є автомобільне масло. Воно заповню..

3285
27.08.2021
Чим відрізняється моторна олія 5w40 від 10w40?
Чим відрізняється моторна олія 5w40 від 10w40?

Моторна олія є сумішшю двох компонентів: основної речовини та присадок. Базовий матеріал буває декількох видів: синтетичний, напівсинтетичний та мінеральний. Мета моторного мастильного матеріалу - ств..

26604
27.08.2021
Чи можна змішувати олію?
Чи можна змішувати олію?

Працездатність та термін експлуатації авто безпосередньо залежать від правильно вибраних мастильних матеріалівКожен автомобіль має низку важливих деталей, систем, механізмів, які відповідають за ті чи..

13913
27.08.2021
Яка олія краща за синтетик або напівсинтетик?
Яка олія краща за синтетик або напівсинтетик?

Моторне масло для вашого автомобіля: що вибрати – синтетику чи напівсинтетику?Для повноцінної, безперебійної роботи двигуна автомобіля, незалежно від палива, потрібне застосування мастильних матеріалі..

2186
27.08.2021
Яку олію заливати у двигун з великим пробігом?
Яку олію заливати у двигун з великим пробігом?

Правила вибору оливи для автомобіляГоловна відмінність двигуна з великим пробігом від нового буде наявність зносу у циліндра (стінок), збільшення величини зазору між деталями, зниження надійності порш..

8968
27.08.2021
Яку олію вибрати на зиму?
Яку олію вибрати на зиму?

Яку моторну оливу краще вибирати взимкуКожен водій автомобіля не з чуток знає, яке моторне масло краще заливати в зимовий період, щоб двигун зміг нормально запуститися та працювати. Раніше такі речови..

1085
27.08.2021