День добрий і Вам. Щодо витрати масла, то воно дуже велике (2л на 1 тис.км!!!). Є наша підозра, що двигун також добре піддимлює. Компресія задовільна тому, що на стінках циліндру товста масляна плівка, тому і тяга добра. Зверніть увагу на сальники клапанів, це теж буває причиною масложора. Далі. За рахунок масла, любого масла, такий масложор припинити не можна. Тим не менш, можна спробувати використати присадку в масло МЕГАФОРС-двигун. Повної гарантії позбавлення від масложору нема, але покращення у роботі двигуна може бути, утворений протизносний шар на стінках циліндрів і кільцях може знизити витрату масла, а також захистити від подальшого інтенсивного зношення. Все ж таки, перш за все, перевірте стан сальників клапанів.
Вітаємо!Якщо усі 200 тис.км ви використовували масло 10W40, то чому треба переходити на 5W40? Ці масла відносяться до однієї в'язкістної групи. Тим не менш, масла 5-40 мають кращі характеристики для експлуатації у зимовий період. Якщо для вас це має значення, то можете переходити на таке масло. Ви ж пам'ятаєте, що у лінійці наших масел з протекторною присадкою SMARTOIL RACING є те і друге масло. Ще одне зауваження. Більше має значення не індексація масла, а його виробник. Якість масла дуже залежить від виробника.Гадаю, що ми не відкрили для вас "америку".
Доброго дня.Як для ВАЗ 2101, компресія навіть зависока. Судячи по усьому, у вас ще і збільшене використання моторної оливи, тому і підвищена компресія за рахунок товстої масляної плівки.. Може бути, що і залягли кільця. Але дим, як похідне від згорання оливи, не тільки із-за цього, а і по вині сальників на клапанах та зношення ЦПГ. У всякому разі є сенс обробити двигун, мається на увазі, ЦПГ, присадкою МЕГАФОРС-двигун. Обробка проводиться у 2 етапи. Кожного разу використовується по одному флакону ємністю 100мл. У кожній упаковці є докладна інструкція по використанню.
У КПП мототрактора можна використовувати нашу оливу SMARTOIL TRANS 75W90. Ця олива містить протизносну присадку SMARTOIL RACING, яка знижує тертя у десятки разів.
І чи можна замінити нове масло з 0, було 10w40, а хочу залити 5w30, по допуску вроді підходить.
Як видно із допису, завод рекомендує масло 10W40. Вважаємо, що можна перейти на наше масло SMARTOIL 5W30 з таких міркувань. Прокачування цього масла буде відбуватися легше, а масляна плівка на поверхнях тертя буде в рази міцніша, не зважаючи на те, що вона буде тонша. Крім того, для зими це масло має кращі характеристики (по прокручуванню це масло теж краще).